Snippets

bartar790 bartar790

Created by bartar nahal last modified

وقتی صحبت از راه اندازی باغ می شود، یکی از مهم ترین تصمیماتی که می گیرید این است که با نهال یا بذر شروع کنید. هر دو مزایا و معایبی دارند، بنابراین مهم است که قبل از تصمیم گیری تفاوت را درک کنید.

نهال ها گیاهان جوانی هستند که از بذر شروع شده و سپس به گلدان یا خاک پیوند زده شده اند. آنها معمولا در مهد کودک ها یا مراکز باغ فروخته می شوند. نهال ها گزینه خوبی برای باغبانانی هستند که می خواهند در فصل رشد شروع به کار کنند یا زمان یا حوصله شروع گیاهان را از بذر ندارند.

مزیت اصلی قیمت نهال بادام برتر نهال ها این است که آنها در حال حاضر چند هفته جلوتر از گیاهان شروع شده از بذر هستند. اگر در منطقه ای با فصل رشد کوتاه زندگی می کنید، این می تواند یک مزیت بزرگ باشد. نهال ها نیز به اندازه بذرها به مراقبت نیاز ندارند. آنها کمتر توسط آفات یا بیماری ها آسیب می بینند و در برابر نوسانات دما حساس نیستند.

نقطه ضعف نهال ها این است که می توانند گران باشند و همیشه پیدا کردن آنها آسان نیست. ممکن است مجبور شوید آنها را از یک مهد کودک یا مرکز باغ سفارش دهید. و از آنجایی که آنها در حال حاضر چند هفته جلوتر از رشد خود هستند، پیوند آنها در باغ شما دشوار است.

دانه ها نقطه شروع همه گیاهان هستند و قیمت آنها بسیار کمتر از نهال است. بذرها را می توانید در نهالستان ها، مراکز باغ و آنلاین پیدا کنید. مزیت بزرگ دانه ها این است که می توانید بسته به مکان و زمان سال آنها را در داخل یا خارج از خانه شروع کنید.

بذرها نیز نسبت به فروش نهال برتر نهال انعطاف پذیری بیشتری دارند. شما می توانید به تعداد دلخواه یا به تعداد دلخواه شروع کنید و می توانید از بین طیف وسیعی از گیاهان انتخاب کنید. نکته منفی بذرها این است که نسبت به نهال به مراقبت بیشتری نیاز دارند. آنها بیشتر در برابر آفات و بیماری ها حساس هستند و باید در دمای ثابت نگهداری شوند. بذرها همچنین دوره جوانه زنی طولانی تری دارند، به این معنی که جوانه زدن و رشد آنها به گیاه بیشتر طول می کشد.

بنابراین، کدام بهتر است - نهال یا بذر؟ پاسخ به نیازها و ترجیحات شما بستگی دارد. اگر می‌خواهید فصل رشد را شروع کنید، یا زمان یا حوصله شروع گیاهان را از بذر ندارید، نهال‌ها گزینه خوبی هستند. اگر می‌خواهید انعطاف‌پذیری بیشتری داشته باشید یا می‌خواهید در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید، دانه‌ها بهترین راه هستند.

Comments (0)

HTTPS SSH

You can clone a snippet to your computer for local editing. Learn more.