[REQUEST] Automatické vkládání redakční šablony

Create issue
Issue #15 open
Jonáš Dyba created an issue

Uživatelé musí na nově vytvořené stránky vkládat šablony redakční šablony. Je to rutinní práce vhodná k automatizaci.

úloha: na diskuzi článku staršího 3 dní vložit redakční šablonu

Vidím 2 řešení: adaptovat rozšíření newusermessage nebo to nechat přidávat pomocí pywikibota.

pozn.: bylo odsouhlaseno na wv v Rabyni

Comments (8)

 1. Josef Martinak

  Co máš na mysli tou adaptací? Ta extension něco dělá jen v případě, že je vytvořen nový účet. Vkládá na diskusní stránku uživatele Šablona:Vítejte. Bylo by nepraktické dělat na jejím základě novou extension. Znamenalo by to totiž, že by musela při načtení každé stránky kontrolovat její stáří a jestli je na ní už ta redakční šablona. Zbytečně by se musel provádět nějaký kód navíc. Tohle je spíš práce pro bota - prostě dělat to jednorázově. Jestli to zvládneš jako pywikibot expert vymyslet pomocí něj, bylo by to ideální. Pak jen přidáme další cron job. Díky. P.S.: Pywikibot je ošklivý název .. navrhuji přejmenovat jej na Bender Bending Rodrigues :-)

 2. Jonáš Dyba reporter

  tak stejně tak by mohl jednorázově přidávat i bot ty šablony vítejte, navrhl jsem tu "adaptaci" proto, protože ty úlohy jsou dost podobné - vkládá to také na diskuzi, jen jinou šablonu a vkládá to do článků a ne do uživatelských stránek. To že by kontroloval její stáří je dobře, nechceme to dávat všem stránkám, ale jen ty co se "udrží" aspoň nějakou dobu

 3. Josef Martinak

  Pokud bychom chtěli při založení nového uživatele vložit na jeho diskusní stránku kromě "Vítejte" ještě redakční šablonu, určitě by se na to AddUserMessages mohlo použít. Jestli tomu ale dobře rozumím, jde ti o to, každé 3 dny projet všechny stránky starší než 3 dny a vložit na jejich diskusní stránku nějakou šablonu (pokud tam ještě není). Jediné využití AddUserMessages vidím v tom, že můžu prohrabat její kód, zjistit, jakým způsobem vkládá šablonu do stránky a pak to nějak použít v botovi, kterého napíšu. To by asi bylo časově náročnější, než toho bota napsat rovnou.

  Druhá možnost je napsat novou extension, která zjistí při každém zobrazení stránky, jestli je starší než 3 dny a jestli na ní není redakční šablona. Pokud ty podmínky jsou splněny, vloží na ni redakční šablonu. Tato možnost se mi nelíbí ze dvou důvodů: 1. Mnohem rychlejší je napsání bota 2. Proč spomalovat wikiskripta kvůli kontrole stránky při každém načtení, když to jde udělat jinak?

 4. Jonáš Dyba reporter

  zkusím něco s pwb zbastlit, nebyl jsem si jistý, co je vlastně to naše diskusní "záhlaví", Slepi to už objasnil

 5. Jonáš Dyba reporter

  tak neměl jsem dostatečný vhled do toho jak by to fungovalo abych věděl, že by to zpomalovalo wikiskripta, že... a čekovat všechny stránky by to nemuselo, to snad nedělá ani newuserpage, ne? Stačilo by, aby to bralo jen newpages ale se zpožděním. Ale pokud by to byl hlavní technický zásek, tak by to mohlo vkládat na stránky i bez toho zpoždění, prostě hned po vytvoření a těch pár spamových, co by to vzalo falešně bychom museli mazat i s jejich diskuzí.

 6. Log in to comment